Vlada

S jakýmkoli dotazem se můžete obrátit přímo na našeho specialistu na penzijní produkty, který je pro vás připraven.

Vladimír Franc
Specialista penzijních produktů Allianz pojišťovny, a.s.

Tel. č.: 603 143 926
email: vladimir.franc@iallianz.cz

Proč doplňkové penzijní spoření?

V současné době klesá porodnost, což povede k poklesu počtu pracujících v budoucnosti. Sníží se počet těch, kteří budou moci průběžně zajištovat financování důchodů narůstajícímu počtu penzistů. Důsledkem toho značně propadne výše vyplácených důchodů.

Spolehněte se proto sami na sebe. Výhodnou formou je spořit si na penzi s naším doplňkovým penzijním spořením, které Vám přináší hned několik výhod ve formě státní podpory.

Pro zajímavost: Pokud si člověk nespoří a má čistou mzdu 20 300 Kč, jeho důchod bude činit 11 400, což znamená finanční propad o 8 900 Kč.

Zdroj: Asociace penzijních společností ČR – Tisková konference APS ČR; průměrná doba strávená v důchodu = 20 let, doba spoření = 30 let, čistá mzda vychází z průměrné mzdy pro rok 2015 (26 467 Kč) po odečtení zdravotního a sociálního pojištění a daně z příjmů, bez uplatnění slev na dani (kromě slevy na poplatníka), zaokrouhleno. 

Důvodů proč si spořit na penzi právě s Allianz je mnoho, nepochybně mezi ně patří:

  • Velikost: největší světová pojišťovna
  • Stabilita: společnost s ratingem AA vyšším než má Česká republika
  • Odbornost: druhý největší správce peněz na světě, a jednoznačně největší správce kapitálu mezi pojišťovnami
  • Důvěra: nejrychleji rostoucí penzijní společnost

III. pilir

Doplňkové penzijní spoření (3. pilíř)

S doplňkovým penzijním spořením si volíte výši příspěvku sami
Využijte toho, že vedle svého příspěvku navíc můžete získat i příspěvek od státu a to do výše až 230 Kč/měs. I případně příspěvku od zaměstnavatele.
Máte možnost přerušit placení a výši příspěvku můžete libovolně snížit nebo zvýšit. Navíc můžete dosáhnout na daňové odpočty až 24 000 Kč ročně.

Odecty

Výhody doplňkového penzijního spoření

PF 1Oceníte flexibilitu produktu

Je zcela na Vás, jak vysoké měsíční příspěvky si do doplňkového penzijního spoření budete ukládat. Nejste omezeni žádným limitem, navíc je zde možnost zcela přerušit placení příspěvků. Bonusem pro Vás pak je státní příspěvek či možnost uplatnit daňové odpočty.

PF 2Naše konzervativní strategie a kapitálová síla chrání investice i v těžkých dobách

Allianz je největší světová pojišťovna a druhý největší správce peněz na světě. Díky naší investiční strategii jsme zhodnotili prostředky klientů i v době krize. Investujte tam, kde máte jistotu, protože zhodnocení prostředků našich klientů patří k nejvyšším na trhu.

Spocitej si 2