Za první pololetí tohoto roku evidují pojišťovny podle České asociace pojišťoven škody na majetku v hodnotě čtyři a čtvrt miliardy korun. Nejvíce jich každoročně způsobují živly, což potvrzují i analýzy škod z Allianz pojišťovny. Za první pololetí roku 2017 výrazně narostl počet nahlášených pojistných událostí způsobených větrem i vodou.

Záplava - malé

Že oblast pojišťovnictví ovlivňuje počasí je známá věc. V letošním roce si připomínáme 20 let od povodní na Moravě a 15 let od povodní v Čechách. Po těchto událostech vždy silně vzrostl zájem o pojištění a to nejen u poškozených klientů. A pokud se delší dobu nic nestalo, postupně zase opadal. Letošní rok ukazuje, že příroda je stále nevyzpytatelná.

„I letos způsobily živly našim klientům nezanedbatelné škody,“ říká analytička Allianz pojišťovny Zuzana Daněčková. Co může být pro majitele domů a vozidel varováním, je počet pojistných událostí v důsledku vichřice. Podle statistiky Allianz letos foukalo dvakrát více. A čísla ukazují i na to, že letos byla zima mnohem silnější. Kvůli škodám z mrazu se na Allianz obrátilo třikrát více klientů – 264. „Na statistická čísla ale spoléhat nelze, nemá smysl čekat na to, až přijdou další živelní pohromy a počítat s tím, že podobná událost by se u nás měla stát až za dalších 156 let,“ říká metodik pojištění majetku a vozidel v Allianz Josef Šrut.

„V prvním pololetí letošního roku zatím ubylo krupobití, jejich počet klesl čtyřnásobně na 480 škod způsobených kroupami. Vyhnuly se nám rovněž povodně a záplavy. Těch bylo do konce letošního června dvakrát méně, než loni – asi 150,“ dodává Daněčková. Díky minulému týdnu už se ale skóre živelných škod začíná vyrovnávat…

Nastavte si ochranu Vašeho domova podle vlastních představ.

Spocitej si 4

www.allianz-brno.cz
info@allianz-brno.cz
+420 603 143 926

Allianz – Stojíme při Vás.