O Allianz pojišťovně, a.s.

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností předního světového pojišťovacího koncernu Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení v České republice se vypracovala mezi tři největší české pojišťovny.

Začínala s nabídkou životního pojištění a dnes svou šíří produktů uspokojí jak privátní, tak firemní zákazníky. Nabízí pojištění privátního majetku a pojištění odpovědnosti za škodu, majetkové pojištění pro podnikatele a pojištění průmyslových rizik, od roku 1995 také havarijní pojištění vozidel a cestovní pojištění. V roce 1999 se Allianz stala jednou ze 12 pojišťoven, které začaly nabízet povinné ručení.

Allianz pojišťovna, a.s. je pravidelně oceňována jako jedna z nejlepších a nejinovativnějších pojišťoven u nás. Vyníká především vyjímečným vztahem ke klientovi, bleskovou likvidací a vysokou kvalitou svých produktů. I proto mezi naše ocenění patří prestižní ceny Zlaté koruny, Ceny Hospodářských novin, Pojišťovny roku, Cena Pojišťovacího inovátora  a mnoho dalších. Jako jediná z pojišťoven na českém trhu se můžeme pyšnit ratingem vyšším, než je rating České republiky a i díky tomu můžeme našim klientům nabídnout jen to nejlepší.

Zázemí Allianz Group poskytuje výhodu při využití mezinárodního know-how a zaručuje přístup ke kapitálové síle celého koncernu. Pro zajištění rizik využívá Allianz pojišťovna výlučně renomovaných společností, jako např. Allianz SE, Swiss Re, Munich Re a dalších.

Allianz_global_locations

Profil společnosti Allianz

Pojišťovna Allianz Versicherungs-AG byla založena v roce 1890 v Berlíně. Zpočátku nabízela klasické a žádané produkty – životní a požární pojištění. Za velice krátkou dobu svého působení se Allianz dokázala zařadit mezi nejznámější pojišťovny na světě. Allianz byla jednou z pojišťoven, které v roce 1906 likvidovaly škody spojené se zemětřesením v San Franciscu i do té doby největší námořní katastrofu – potopení Titanicu v roce 1912.

Dnes Allianz nabízí všechny ve světě obvyklé druhy pojištění. Je symbolem tradice, dynamického růstu, profesionality a kapitálové síly. Dobrá znalost místních trhů a orientace na potřeby regionálních zákazníků zajistily Allianz přední pozici mezi pojišťovacími společnostmi v řadě zemí. Významným krokem k posílení pozic Allianz ve světě se stalo její sloučení s AGF, jednou z největších francouzských pojišťoven. Tímto spojením, oficiálně potvrzeným v dubnu 1998, vznikla v té době největší komerční pojišťovna v Evropě a jedna z největších pojišťoven na světě. Dalším spojením, tentokrát v roce 2001, s německou Dresdner Bank se Allianz zařadila mezi největší světové poskytovatele finančních služeb. Allianz je zastoupena prostřednictvím svých vlastních společností, poboček, joint venture a reprezentací ve více než 70 zemích světa.

Allianz kromě standardních produktů pojišťuje i pokrokové průmyslové technologie a projekty: největší větrná elektrárna na světě v Kalifornii, raket pro TV satelity Ariane, největší závěsný most na světě Tsing Ma Bridge v Hong Kongu, Eurotunel (kanál La Manche), největší budova světa Petronas Towers v Kuala Lumpur v Malajsii, letecká společnost Lufthansa. Allianz AG poskytuje vysoce kvalitní služby mezinárodního standardu, což dokazuje AA rating (11. 7. 2007) firmy Standard a Poor´s.

Rating allianz

Pro více informací nás kontaktujte. Případně nás můžete sledovat a podporovat na: www.facebook.com/AllianzBrno

+420 603 143 926
info@allianz-brno.cz
www.allianz-brno.cz